2016 Outdoor Track & Field Results

June 3-4 - Section 6 Outdoor Track & Field State Qualifier - Day 1 - Day 2 - Complete
May 27-28 - ECIC League Championships - Day 1  - Day 2 - Complete
May 25-26 - Niagara Frontier League Championships
May 24-25 - Buffalo Public Schools All-High Championships
May 24 - Last Chance Throwers Meet
May 21 - Msgr. Martin All-Catholic Championships 
May 21 - Lancaster Girls Track & Field Classic
May 21 - Carl Roesch Track & Field Classic (results courtesy of Leone Timing)
May 21 - Kenmore Invitational
May 20 - Erin Bigler Girls JV Invitational
May 19 - Super Eight Meet
May 18-19 - Niagara-Orleans League Track & Field Championship
May 14 - Cheektowaga Little Four Meet (Cheektowaga, Cleveland Hill, JFK and Maryvale)
May 14 - Canisius Crusader Invitational
May 13 - Joe Paterniti Track & Field Invitational
May 12 - Depew Wildcat Pentathlon & Steeplechase Meet
May 7 - Adpro Sports/Panther Invite
May 6 - Falconer Invitational
May 6 - Hamburg Rodiek Relays 
April 30 - West Seneca West Indian Invitational
April 30 - Depew Wildcat Relays
April 23 - Ried's Food Barn/Olean Invitational
April 23 - Niagara Falls Wolverine Invitational
April 22 - Dunkirk Invitational
Apr 16 - Cheektowaga Warrior Relays
Apr 15 - Town of Amherst Championships
Apr 15 - Bob Wainman JV Invitational

 

2015-2016 Indoor Track & Field Results

Feb 27 - Section VI NYSPHSAA Championship Entry List
Feb 27 - Section VI State Qualifier Championships
Feb 20 - Varsity Select Meet #5
Feb 16 - Varsity Select Meet #4 - Cancelled due to weather
Feb 13 - Varsity Select Meet #3
Feb 6 - Team Championships
Jan 30 - 9th-10th Grade Championships
Jan 30 - Rock N' Roll Throw-off
Jan 23 - Section V vs VI Battle of the West

Jan 16 - Trent Jackson/Cedric Walker - courtesy of Yen Timing
Jan 16 - Varsity Select Meet #1
Jan 9 - ABF Tri-Meet
Jan 8 - CDE Tri-Meet
Dec 28 - WNY Relays
Dec 19 - ABD Tri-Meet
Dec 18 - Throws Competition
Dec 18 - CEF Tri-Meet
Dec 12 - ADE Tri Meet
Dec 12 - BCF Tri Meet
Dec 5 - ABC Tri Meet
Dec 5 - DEF Tri Meet

2015 Section VI XC Results

Sept 4 - JFK XC Invitational 
Sept 11 - Dash in the Dark 
Sept 12 - West Seneca XC Invitational
Sept 12 - Red Dragon XC Invitational
Sept 22 - Buffalo Public Schools Superintendent's Run
Sept 26 - East Aurora XC Invitational
Sept 26 - WNY Officials/Michael Blest Scholarship XC Invitational

Oct 3 - McQuaid XC Invitational  (this will take you to the McQuaid Invitational results page)
Oct 9 - Town of Amherst XC Championships
Oct 10 - KnoXC Invitational
Oct 10 - Southern Tier XC Classic
Oct 15 - Buffalo Public Schools - Frosh/Soph XC Meet (no results were available)
Oct 17 - Alden Bulldog Stampede XC Invitational
Oct 17 - Pembroke XC Invitational
Oct 17 - Cuba-Rushford XC Invitational
Oct 23 - Eden Red Raider XC Invitational
Oct 24 - Clarence Fall XC Classic
Oct 29 - Buffalo Public Schools - All High XC Championships
Oct 30 - CCAA League XC Championships
Oct 31 - ECIC League XC Championships
Oct 31 - Niagara-Orleans League XC Championships
Oct 31 - Niagara Frontier League XC Championships


Nov 1 - Msgr Martin All-Catholic XC Championships
Nov 6 - Section VI XC State Qualifier Championships
Nov 14 - NYSPHSAA XC Championships
Nov 15 - Checkers Runner of The Week XC Invitational